موزه هنرهای تزیینی

اصفهان، اصفهان، خیابان استانداری روبروی دانشگاه پردیس
در اوایل قرن یازدهم هـ.ق حدود ۴۰۰ سال پیش مقارن با سلطنت شاه عباس اول، احداث و جهت نگهداری لوازم سواركاری و یراق آلات و مركب های سلطنتی مورد استفاده قرار می گرفت . عمارت ركیب خانه با انقراض حكومت صفویه متروك شد و بعدها در دوران قاجار به دستور میرزا ظل السلطان (فرزند ناصرالدین شاه قاجار) پس از انجام الحاقات و تعمیراتی به سبك و سیاق روز، به عنوان اندرونی اختصاصی «ظل السطان» مورد استفاده قرار گرفت .شامل بخشهای زیر میب ...

img1

قیمت نسبت به کیفیت

۴.۰

img1

نحوه برخورد کارکنان

۵.۰

img1

موقعیت مکانی

۴.۰

img1

تمیز بودن

۳.۰

img1

کیفیت لوازم

۴.۰

img1

امکانات

۳.۰

در اوایل قرن یازدهم هـ.ق حدود ۴۰۰ سال پیش مقارن با سلطنت شاه عباس اول، احداث و جهت نگهداری لوازم سواركاری و یراق آلات و مركب های سلطنتی مورد استفاده قرار می گرفت . عمارت ركیب خانه با انقراض حكومت صفویه متروك شد و بعدها در دوران قاجار به دستور میرزا ظل السلطان (فرزند ناصرالدین شاه قاجار) پس از انجام الحاقات و تعمیراتی به سبك و سیاق روز، به عنوان اندرونی اختصاصی «ظل السطان» مورد استفاده قرار گرفت .

شامل بخشهای زیر میباشد

۱-خط و كتابت   ۲-آثار لاكی و روغنی ۳-دستبافته ها و رودوزی های سنتی ۴-نگارگری ۵-آبگینه فلزی ۶-آثار جنوبی

رزرو اقامتگاه در استان اصفهان

مناسب برای معلولین

نشانی : اصفهان، اصفهان، خیابان استانداری روبروی دانشگاه پردیس

شماره تماس : ۳۲۲۱۸۶۰۶-۰۳۱

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه ۸ الی ۱۳بعدازظهر - پنج شنبه ۸ الی ۱۲ ظهر

 
۱۳۹۸/۷/۱۰

کاخ چهارباغ، کاخ سرپوشیده، یا عمارت رکیب‌خانه از جمله بناهای بافت قدیم اصفهان به شمار می‌رود که در اوائل قرن یازدهم هجری مقارن با سلطنت شاه عباس اول ساخته شد. این عمارت در دوران قاجار پس از تغییراتی به عنوان خانهٔ حاکم اصفهان، از جمله ظل‌السلطان استفاده گردید. در زمان پهلوی ابتدا محل اقامت فرماندار و سپس اداره ثبت احوال اصفهان بود. کاربری کنونی این ساختمان موزهٔ هنرهای معاصر اصفهان است.

تورهای پیشنهاد میدالس

هتل های پیشنهاد میدالس

مراکز تفریحی پیشنهاد میدالس