خانه مشروطیت

اصفهان، اصفهان، چهارراه شکرشکن خیابان نشاط کوچه چهاردهم (مقصود بیک)
این خانه تاریخی دارای دو شاه نشین در جبهه شمالی و جنوبی، دو حیاط اندرونی و بیرونی و دوازده اتاق است. اتاق هفت دری این خانه از دو طرف دارای شیشه‌کاری است. این شیشه‌کاری‌ها روی هفت لنگه در که به آن اُرُسی گفته می‌شده قرار گرفته‌است که در زمان تابش نور آفتاب محیطی بسیار زیبا را در این اتاق بوجود می‌آورد. تالار به تزئینات گچ بری و نقاشی‌های شیر و شکر مزین است. نقاشی‌ها به شیوه شیر و شکر، گچبری، بخاری گچبری شده، ارس ...

img1

قیمت نسبت به کیفیت

۵.۰

img1

نحوه برخورد کارکنان

۴.۰

img1

موقعیت مکانی

۳.۰

img1

تمیز بودن

۵.۰

img1

کیفیت لوازم

۴.۰

img1

امکانات

۳.۰

این خانه تاریخی دارای دو شاه نشین در جبهه شمالی و جنوبی، دو حیاط اندرونی و بیرونی و دوازده اتاق است. اتاق هفت دری این خانه از دو طرف دارای شیشه‌کاری است. این شیشه‌کاری‌ها روی هفت لنگه در که به آن اُرُسی گفته می‌شده قرار گرفته‌است که در زمان تابش نور آفتاب محیطی بسیار زیبا را در این اتاق بوجود می‌آورد. تالار به تزئینات گچ بری و نقاشی‌های شیر و شکر مزین است. نقاشی‌ها به شیوه شیر و شکر، گچبری، بخاری گچبری شده، ارسی با شیشه‌های رنگی از تزئینات به کار رفته‌است. این ارسی‌ها، شاه نشین و محل ملاقات‌های رسمی بوده که دیوارهای آن با نقاشی‌هایی به سبک شیر و شکر آراسته شده‌است. یکی از از ویژگی‌های نقاشی شیر و شکر، برجسته به نظر رسیدن آن است.

رزرو اقامتگاه در استان اصفهان

نشانی : اصفهان، اصفهان، چهارراه شکرشکن خیابان نشاط کوچه چهاردهم (مقصود بیک)

شماره تماس : ۳۲۲۱۲۵۵۶-۰۳۱

ساعات کاری: همه روزه از ساعت
۸ الی ۱۴
۱۶ الی۲۰

قیمت بلیط : به صورت رایگان

 
۱۳۹۸/۷/۱۰

خانه مشروطه یک مکان تاریخی و زیبا میباشد که بازدید از آن بسیار مفید و آموزنده است. در این مکان علاوه بر بازدید از یک خانه تاریخی و زیبای قاجاری با انبوهی از اسناد و مدارک تاریخی مواجه خواهید شد. مجسمه های بسیار زیبایی از شخصیت های تاریخی در این مکان نسب شده است. متاسفانه کمتر به شخصیت های بزرگ مشروطه از جمله ستارخان و باقرخان پرداخته شده است. طراحی مسیر یسیار خوبی در آن انجام شده و یک شربت خانه خیلی خوب با شربت های خیلی خوشمزه در آن قرار دارد. به بازدید کننده ها توصیه میشود وقت و زمان کافی برای بازدید از این مکان در نظر بگیرند.

اقامتگاه های پیشنهاد میدالس

مراکز تفریحی پیشنهاد میدالس